SİZİ ARAYALIM!

HİZMET SÜRECİMİZ

Hastalarımız, tedavileri için oluşturulan sağlık turizmi paketinin planlama süreci içerisinde, isterlerse Mer-Tur aracılığı ile tedavi süresini birlikte hazırlayabilirler.

​Hastalarımız ön tetkik hakkında bilgilendirilmek isterlerse, hasta raporlarını ve tetkiklerini göndermelerinin ardından, uzman doktorlarımızın bildirimleri doğrultusunda tedavilerinin detaylarını paylaşıp hangi yöntemin uygulanacağını bildiririz.

Her zaman önceliğimiz sizin sağlığınız; Mer-Tur’a başvurmadan önce tüm tıbbi teknolojiler hakkında bilgi sahibi olarak karşılaştırma yapabilir, sağlık merkezleri hakkında bilgilere erişebilirsiniz. Tedavi gerektiren tıbbi uygulamalar için fiyat seçeneklerine ulaşıp, karşılaştırma yaparak en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Mer-Tur her konuda yanınızda yer alacaktır.

Hastanın tedavisine uygun paket hazırlanarak detayları paylaşılır. Hastanın tercih ettiği uçak seferi ile tedavi göreceği şehre gelmesi sağlanır.

 • ​Uçak bileti
 • Otel – konaklama
 • Hastane

Hasta sunulan paketi kendi tercih edebilir.

 • Hastanın sağlığı uçak yolculuğuna uygun değilse hava ambulansı ile Mer-Tur aracılığıyla bulunduğu yerden alınır.
 • Hasta Türkiye’ye geldiğinde Mer-Tur tarafından karşılanarak, otel veya hastaneye girişi sağlanır.
 • Hastanın rahat edebileceği konfor sağlanmasının ardından, Mer-Tur yetkilisi eşliği ile hastaya refakat edilir.

 • Hastanın tedavileri son teknolojinin uygulandığı ve alanında uzman doktorların bulunduğu akredite olmuş hastanelerde yapılacaktır.
 • Hastaya kendi ülkesinde hatta evindeymiş hissi uyandırarak, hastanın konuştuğu dilden tercümanlarla hizmet vererek hastanın huzurunu sağlar ve rahat iletişim sunarız.
 • Hastanın sağlığı Mer-Tur için önemlidir! 7/24 yatan hastayla Mer-Tur yanında kalarak ve hizmet vererek, hastanın yanında yer alır.

 • Hastanın tedavi süreci bitiminde taburcu olurken, Mer-Tur cerrahi müdahalesi hakkında ve kontrolleri ile ilgili tüm bilgilendirmeleri yapar.
 • Hasta ülkesine gönderilmeden önce tıbbi durumuna göre, Mer-Tur 2 günlük lüks otelde konaklama imkanı sunarak hastane atmosferinden uzaklaşmasını sağlar.
 • Hasta dinlendikten sonra, havalananına transferi yapılır.
 • Hasta ülkesine döndüğünde bile tamamen sağlığına kavuşana kadar Mer-Tur’un takibinde olur.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Ekibimiz yüksek kalifikasyonlu ve tıbbi uzmanlardan oluşmaktadır. Son derece uzmanlaşmış hizmetler ve en iyi turistik mekanların en geniş yelpazesini sunuyoruz.

Tıbbi Kolaylaştırıcı

Deneyimli Ekip

Ödeme Kolaylığı

Yüksek Kalifikasyon

Sektöründe Lider Kurumlar

Kalite ve Akreditasyon

Tıbbi Branşlarımız

Türkiye barındırdığı hastaneleri, kullandığı teknolojileri ve Dünya’nın sayılı sağlık personeli ile fark yaratıyor!

hd-dis-dis-s-161504HP

Ağız ve Diş Sağlığı

diyabet1-561759c534054

Göz Sağlığı

3

Termal Tedavi

estetik-operasyonlar

Estetik Cerrahi

InVitro Dölleme

BRCCH_06_1000x500

Çocuk Sağlığı

yenidogan

Pediatri (Yenidoğan)

beyin

Beyin ve Sinir Cerrahisi

kemik-iligi-nakli-merkezler

Kemik İliği Nakli

kardiyoloji

Kardiyoloji

onkoloji

Onkoloji

Genel-Cerrahi

Genel Cerrahi

NuveTour, Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşları ile stratejik ortaklığı sayesinde size özel hizmetler sunmaktadır.

Türkiye’de İlginin Tadını Çıkarın

Doğanın ve Turizmin kalbinde, sağlık ve sağlıklı yaşam için en iyi çözüm.

Truva Antik Kenti

Halk arasında daha çok Truva Atı ile tanınan Troya Antik Kenti, Çanakkale’nin Merkez ilçesine bağlı Tevfikiye Köyü’nün batısında Hisarlık adı verilmiş olan tepede yer alır. Şehrin ismi, Fransızca versiyonun (Troie) okunuşu olan ‘Truva’ olarak dile yerleşmiş olsa da, uzmanlarca Türkçe doğru söylemin Troya olduğu netlikle ifade edilmektedir. Karamenderes ve Dümrek çaylarının döküldüğü bir koyun kenarında yer alan Troya’nın ilk kurulduğu yıllarda denize çok yakın olduğu ve zamanla Karamenderes nehrinin taşıdığı alüvyonlar nedeniyle denizden uzaklaştığı düşünülmektedir. Binlerce yıl boyunca savaş ve doğal felaketler sonucu yıkılan ve defalarca yeniden kurulan kent denizden uzaklaşması sonucu yavaş yavaş önemini kaybetmiş ve terk edilmiştir.

Efes Antik Kenti

Türkiye’nin batı Ege kıyısında uzanan Efes antik kenti, Neolitik Dönem Çukuriçi Höyük’ten, Orta Çağ yerleşmesi Ayasuluk’a kadar iskan edilmiştir. Uzun geçmişi boyunca ihtiyaçlar ve alışkanlıklar doğrultusunda birkaç kez yer değiştirmiştir. Bu nedenle yaklaşık 1600 hektarı kaplayan bu geniş yerleşim alanı, bugün Prehistorik, Arkaik, Hellenistik, Roma ve Bizans, Selçuk, Aydınoğulları, Osmanlı ve çağdaş dönemler gibi insanlık tarihinin tüm önemli aşamalarının kalıntılarını sergilemektedir. Kent, bütün tarihi dönemlerde Ege Denizi ve Orta Anadolu arasındaki iletişimde ve ticarette önemli bir rol oynamıştır. Zaman içinde Efes, etrafını saran zengin doğal kaynaklar ve tarımsal üretim için bereketli topraklarıyla etrafını saran bölgenin merkezi haline gelmiştir.

Kapadokya

Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler 19. yüzyılda yamaçlara ya kayaların ya da kesme taştan inşa edilmişlerdir. Bölgenin tek mimarı malzemesi olan taş yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşak olduğundan çok rahat işlenebilmekte ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok dayanıklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin kolay işlenebilmesinden dolayı yöreye has olan taş işçiliği gelişerek mimari bir gelenek halini almıştır. Kemerli olarak yapılmış kapıların üst kısmı stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir.

Nemrut Dağı

Nemrut Dağı, üzerinde barındırdığı dev heykellerin ve anıt mezarın yanı sıra, dünyanın en muhteşem gündoğumu ve gün batışının seyredilebildiği yer olmasıyla da ilgi çekmektedir. Her yıl binlerce insan gündoğumu ve gün batışını seyretmek için Nemrut Dağına gelmektedir.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Nemrut Dağı, çevresindeki Kommagene Uygarlığı eserleri ile birlikte ülkenin önemli Milli Parklarından biridir. Nemrut Dağındaki dev heykeller ve tümülüs, Arsameia (Eski Kale), Yeni Kale, Karakuş Tepesi ve Cendere Köprüsü Milli Park sınırları içerisinde yer alıyor.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale travertenleri, 400 bin yıl önce bir dizi depremle Büyük Menderes havzasında termal suların oluşturduğu bir görsel şölen. Denizli‘de yer alan Pamukkale, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği karbeyazı travertenleri, büyüleyici Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti ile ünlü. 

1000 yıldır kaplıca hizmet veren bu doğa şaheserinin terasları, kaplıca suyundan çökelmiş karbonat minerallerinden oluşuyor. Dünya’da hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş 29 yerden biri aynı zamanda. Kapadokya ile birlikte yabancıların Türkiye’de en çok görmek istedikleri doğal güzelliklerin başında.

Tedavi Merkezleri

Tedavi sürecinizde kendinizi evinizde hissedebileceğiniz kaliteli konaklama seçenekleri ve termal keyif ile tanışın

LIV HOSPITAL İSTİNYE

LIV HOSPITAL İSTİNYE

İstinye Üniversitesi’nin akademik yaklaşımı ile Liv Hospital’ın kusursuz hizmet anlayışını buluşturan İstinye Üniversite Hastanesi Liv Hospital Bahçeşehir; hasta odaklı yaklaşımı, uzman kadrosu ve ileri teknolojiye sahip altyapısıyla “Sağlık Hizmetinde Mükemmeliyet” vizyonuna sahiptir. Aralık 2016 tarihinde kapılarını açan İstinye Üniversite Hastanesi Liv Hospital Bahçeşehir, MLP Care’in sağlık alanındaki çeyrek asırlık bilgi birikimi ve deneyiminin katkısıyla kurulmuştur.

MERADA TERMAL OTEL

MERADA TERMAL OTEL

MER-GRUP; otomotiv, sigorta, turizm, tarım, otelcilik, eğitim kurumları, jeotermal ve enerji gibi bir çok sektörde faaliyet gösteren, uluslar arası alanlarda da lider olmak vizyonuyla; saygın projeler ve hizmetler üretmeyi hedefleyen şirketler grubudur. Faaliyet gösterdiği alanlarda her türlü ön yargıdan uzak, mesleki âhlak ve disiplinden asla ödün vermeyen, çağdaş yönetim teknikleri ve teknolojilerini en üst düzeyde kullanmayı başlıca misyonu olarak tanımlayan MER-GRUP; Türkiye’nin en gözde ve prestijli tatil bölgesi Dikili’nin Hayıtlı Koyu’nda MERADA TERMAL TATİL KÖYÜ & SAĞLIK MERKEZİ projesini hayata geçirmenin grurunu taşımaktadır.

MEDICAL PARK HASTANE GRUBU

MEDICAL PARK HASTANE GRUBU

Türkiye’nin en yaygın sağlık grubu MLP Care Grubu’nun amiral gemisi konumundaki Medical Park Hastaneleri olarak, ülkemizin 17 ilinde 25 hastanemizde 14 bin çalışanımız ile hizmet veriyoruz. İlk hastanemizin açıldığı 1993 yılından bu yana hızla büyüyerek, bugün toplamda ulaştığımız 551 bin 912 metrekareyi aşkın kapalı alan, 167 ameliyathane ve 4 bin 100 yatak kapasitesi ile sektördeki öncü konumumuzu sürdürüyoruz.

“Sağlıklı yaşamak, sağlık hizmetlerinden eşit derecede faydalanmak herkesin en temel hakkıdır” ilkesiyle zincirin halkalarını çoğaltmaya devam ederken, Türkiye’nin her yerine yayılarak, tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, gelişmiş teknolojimizle sağlık standartlarını yükseltmek konusunda emin adımlarla ilerliyoruz.

BALÇOVA TERMAL

BALÇOVA TERMAL

Termal suyun doğal gücünü, modern tıbbın imkanlarıyla birleştiren otelimizde;değerlerimizi ve kurumsal kimliğimizi koruyarak misafir memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak ve değişen teknolojiyle kendimizi sürekli güncel tutup otelcilik sektöründe söz sahibi olabilmektir.

Misafir memnuniyeti temelinde prensiplerini, standartlarını ve çalışanlarının yeteneklerini en üst seviyeye çıkararak;kaliteli,hijyenik ve yenilikçi hizmetlerimiz ile %100 misafir memnuniyetini sağlayarak sektörümüzün öncüsü olmaktır.

KAYA TERMAL

KAYA TERMAL

Kaya İzmir, çam ormanlarıyla çevrelenmiş, İzmir Körfezi’ne hakim konumuyla konuklarına 5 yıldızlı, lüks bir termal ve spa keyfi sunuyor.

​Türkiye’nin en modern kaplıca ve termal kür merkezi olan Kaya İzmir; fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde, tıbbın sağladığı imkanları bol oksijen ve doğal güzelliklerle birleştirerek konuklarına “iyi hissetme”nin mutluluğunu yaşatıyor.

Deniz ve doğa manzaralı lüks odaları, yeşillikler içindeki kongre, toplantı, düğün ve davet mekanlarıyla Kaya konukseverliğini bir arada sunan Kaya İzmir, tepeden tırnağa yenilenmek isteyenler için ideal.